A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Budapest. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Budapest. Összes bejegyzés megjelenítése

2009. szeptember 13., vasárnap

Budapest - telt ház

A Billboard.com listája szerint a budapesti koncert teltház előtt zajlott:

Kincsem Park Budapest 41,045 / 41,045 (100%) $3,920,651

GRATULÁLUNK MINDEN HAZÁNK FIÁNAK ÉS LÁNYÁNAK, HOGY MEGMUTATTUK!

2009. augusztus 25., kedd

Budapest - Madonna.com

A Madonna.com képgalériába felkerültek a budapesti képek. Kattints a képre, hogy megtaláld magad!

Budapest - tv2

2009. augusztus 24., hétfő

RTL Klub - Fókusz riport

Az alábbi képre kattintva megtekinthetitek az RTL klub riportját újra vagy azok is láthatják akik esetleg lemaradtak volna róla.

Belgrád - Madonna nélkül!

A madonnatribe bejegyzése szerint a belgrádi hangpróbák már javában zajlanak viszont Madonna még mindig sehol! Ezek szerint ennyire tetszett neki a városunk, hogy ilyen sokáig Budapesten maradt lányaival!





Budapesti képek Guy-tól

Guy Oseary mint mindig, Budapesten is fotózott! A twitter oldalán már meg is osztotta mindenkivel. Nézd meg Te is, hátha látod rajta magad!

Madonna Budpesten? 2

A blikk.hu is közölt egy írást az esetleges budapesti tartózkodásról.

BUDAPEST – Az előzenekarként fellépő Paul Oakenfold után másfél órával, este tíz óra kilenc perckor robbant be a Kincsem Park színpadára minden idők egyik legsikeresebb énekesnője: Madonna (51). A világsztár még sosem adott koncertet hazánkban, bár 1996-ban nálunk forgatta az Evita című filmet.

A koncertet a hat ide-oda mozgó ledfal és az azon megjelenített különleges képi világ tette felejthetetlenné. És úgy tűnik, a budapesti buli számára is kiemelt, nem csak azért, mert Lourdes nevű lánya – aki elkísérte édesanyját erre a fellépésre a tavasszal örökbe fogadott fekete kislánnyal, Mercyvel – itt fogant, hanem a hazai rajongók is adhattak neki valami pluszt.

Madonna ugyanis az európai turnéján kialakult eddigi gyakorlattal ellentétben nem utazott vissza a Bécsben kialakított „főhadiszállására”, hanem itt maradt nálunk.

A Blikk információi szerint a világsztár és lányai a Four Seasons nevű luxusszálloda vendégszeretetét élvezi. Úgy tudjuk, Madonna ma délutánig marad Budapesten, aztán magángépével utazik tovább Belgrádba, a turnéja következő állomására.

Madonna Budpesten?

A hirad.hu és a Napi ász is úgy értesült, hogy Madonna végül nem hagyta el az országot közvetlenül a koncert után!

A Napi Ász amelett, hogy BB Évit és Gáspár Evelint fontosabbnak tartotta, hogy címlapjra kerüljön néhány "érdekes" információt is közölt olvasóival. Szerintük Paul Oakenfold 21 óra után lépett színpadra, és ráadást csak azért nem kapott a közönség, mert szakadt az eső. Az már csak hab a tortán, hogy szerintük 4 teljes napot marad Magyarországon, miközben ma van a belgrádi koncert. Miért is várná el az ember, hogy ha egy írnak valakiről, valamiről egy cikket, utána is nézzenek a dolgoknak?

forrás: Napi Ász

Hivatalos képek

Az index.hu jóvoltából már le is tölthetőek a hivatalos budapesti sajtóképek!

Budapest - Híradó 3.

Budapest - RTL

Ötvenezer ember előtt adott frenetikus koncertet Madonna szombat este a budapesti Kincsem Parkban. Az énekesnő koncertje több mint egy órát késett, a fellépés felénél pedig hirtelen jött zápor áztatta el a nézőket.

Fotók a koncertről

Madonna szombat délután nem sokkal öt óra előtt érkezett meg magánrepülőgépével Ferihegyre. Onnan rögtön a koncert helyszínére ment rendőri felvezetéssel, majd hangpróbát tartott: ennek végét az elsőként a nézőtérre érők még elcsípték.

Kapunyitáskor már több ezren verődtek össze a Kincsem Parknál, de az eredetileg meghirdetett fél hatos időpont helyett csak este 6 után lehetett bemenni a koncertre.

A bemelegítést Paul Oakenfoldra bízták: a híres lemezlovas a többi közt lejátszotta Madonna legújabb dalát, a "Celebration"-t, amelynek a dj a társszerzője.

A popkirálynőnek este 9-kor kellett volna kezdenie, de a szervezők csúszásgátló anyaggal fedték be a színpadot, emiatt Madonna sokat késett, és csak valamivel 10 óra előtt kezdett legutóbbi albumának egyik dalával, a "Candy Shop"-pal.

Az énekesnő mögött három hatalmas kivetítő és a kifutó végén a magasból többször leereszkedő, henger alakú, két óriási LED-fal adta a lenyűgöző vizuális élményt. A kétórás koncerten sorra jöttek a slágerek, a "Vogue"-tól kezdve a "Music"-on át a "Give It To Me"-ig.

Az Evita című musicalfilmből ismert "You Must Love Me" közben több százan tartottak fel olyan papírdarabokat, amelyeken a magyar rajongók szeretetüktől biztosították Madonnát. Az énekesnő többször megénekeltette a közönséget.

A koncerten megemlékeztek a nemrég elhunyt Michael Jacksonról is: egy imitátor táncolt úgy, mint a popkirály, Madonna pedig emlékeztetett arra, hogy "a világ elvesztette legnagyobb előadóművészét."

A koncert felénél zuhogni kezdett az eső, de ez nem befolyásolta a fellépést, amely nem sokkal éjfél után ért véget.

Egyes hírek szerint Madonna a budapesti koncert után rögtön elrepült Budapestről. Következő fellépése augusztus 24-én lesz Belgrádban.

Forrás: Független Hírügynökség

Budapest - Népszabadság

Madonna Pesten: kimért profizmus, kitartó rajongók

Jól megváratta a közönséget Madonna szombat esti budapesti koncertjén, amely annak ellenére, hogy majdnem két órán át tartott, talán csak az igazán fanatikus rajongók számára jelentett maradéktalan élményt - és nemcsak azért, mert a végére a Kincsem Parkot is elérte az eső.

Fél nyolc körül, amikor Paul Oakenfold feltűnt DJ-pultja mögött, a legelszántabb rajongók már mindhárom álló szektorban elfoglalták a legjobb helyeket, a több mint százezer forintos VIP jeggyel érkezők viszont még javában falatoztak odakint a sátrukban.

KÉPGALÉRIA - A királynő
KÉPGALÉRIA - A királynő
Népszabadság - Szabó Bernadett

Persze a végül úgy negyven-ötvenezres tömeg nagy része nem a DJ miatt érkezett, pusztán azért ácsorogtak már kapunyitás óta a koncerthelyszínné alakított Kincsem Parkban, mert minél többet szerettek volna látni Madonna felülmúlhatatlannak ígért showjából, és a hatalmasra sikerült, oszlopokkal, technikai sátrakkal tarkított küzdőtéren ügyesen kellett helyezkedni, ha valaki nemcsak a kivetítőkön szerette volna követni a nagy eseményt.

Oakenfold majdnem egy órán át játszott. Egész jól sikerült bemelegítenie a közönséget, csakhogy az ezután következő majdnem kétórányi szünet nem tett jót a hangulatnak. Az még érthető, hogy a DJ-pultot le kell vinni a színpadról. Talán még az is, hogy fel kell mosni a színpadot, bár az már kevésbé, hogy egymás után kétszer-háromszor is. De miért ezután kell összeállítani a nagyból kinyúló kisebb színpad egy részét? Az pedig már végképp érthetetlen, hogy miért kell mindezeket követően további jó húsz-huszonöt percet várni a kezdéssel, különösen, hogy a stáb állítólag árgus szemekkel figyeli a meteorológiai jelentéseket, amelyek vihart jeleztek?

Persze ha az volt a cél, hogy felcsigázzák a közönséget, hát ez a 10 óra 10 perces kezdésre sikerült, talán csak Axl Rose-t várta türelmetlenebb tömeg, amikor néhány éve majd' három órán át váratta rajongóit.

A koncert maga tökéletesen megtervezett, profin kivitelezett produkció volt, amelyben elsősorban a látvány dominált. A hatalmas színpadot két gigantikus, rózsaszínben világító M betű keretezte, a hátoldal egy óriási, többféle formára alakítható kivetítő volt, a minden részletében mozgatható nagy színpadhoz csatlakozó kisebbre, ha épp nem emelkedett a magasba egyik-másik része, hol sátor, hol egy újabb kivetítő ereszkedett le a magasból.

Ehhez természetesen társult még számtalan lámpa és lézerfény, olyan nem éppen aprócska kellékek, mint például egy régi luxusautó, és persze a számtalan különböző jelmezben fellépő táncosok - volt, hogy bokszmeccset idéztek meg, volt, hogy ókori szerzeteseket, de az is megesett, hogy Madonna korábbi arcait. A látvánnyal tehát nem volt semmi gond, valóban nehéz lenne felülmúlni.

A zene tekintetében viszont maradt némi hiányérzetünk - na nem technikailag, természetesen az összes kütyü végig jól szólt. Sokkal inkább azért, mert mindegyik dala ugyanazt a tánczenei alapot kapta (kivéve az egy szem You Must Love Me-t, de hát Evita haldoklásakor előadott dalát még Madonna sem merte dancesíteni). Értjük természetesen, hogy az utóbbi két lemez táncra buzdított mindenkit, és ez a turné a legutóbbi CD-t, a Hard Candyt hivatott népszerűsíteni, de így épp az tűnt el a koncertből, ami Madonna egyik lényege: a sokszínűség.

Bár egy cigányzenekar és Madonna rockzenekara egy-egy saját dallal színesítette az estét, Madonna számaiból hiányzott a változatosság - persze így is mindenki tombolt a nagy slágerekre (amelyek közül azért hiányzott jó néhány), mint a Vogue vagy a Frozen, a dance-alap azonban ezekből is a lényeget tüntette el. De még ezzel együtt is profi műsort láthattunk - túlságosan is profit, emiatt maradt igazán hiányérzetünk. Szinte semmilyen személyesség nem volt ugyanis az estében - ugyan egy rövid dal- és táncbetéttel megemlékezett Jackoról, de ezt nyilván minden városban megtette.


Ez volt Madonna első budapesti koncertje
Népszabadság - Szabó Bernadett

Ezen kívül csak egy-két olyan sablonos mondatot hallhattunk tőle, mint hogy Jó estét, Budapest, semmi egyebet. Még a mikrofont is az egyik táncosával küldte oda az első sorhoz, hogy énekeljenek kicsit a rajongók, ő maga véletlenül sem ment a közelükbe.

Igaz, az utolsó dal, a Give It To Me alatt közölte, ez az utolsó alkalom, hogy vele énekeljenek, de ekkor már úgy egy negyed órája esett az eső, ami lehűtötte kissé a lelkesedést, bár szinte senki nem hagyta ott a parkot. Aztán hirtelen kiderült, tényleg ez a vége: Madonna eltűnt egy Game Over felirat mögött, és máris bontani kezdték a színpadot - a közönség meg egy emberként fordult hátra, és indult el az esőben a kijáratok felé.


Budapest - Híradó 2.

Madonna Budapesten! Ének az esőben!

Alig vártam, hogy részese lehessek a díva koncertjének, Madonna nagyon megvárakozatott, az eső is esett, és még volt néhány részletkérdés, ami miatt nem úgy sült el a buli, ahogyan azt megálmodtam…

És eljött a nagy nap! Tűkön ülve vártam, - csaknem 35 évesen - az esti órákat, hogy elindulhassak a díva koncertjére. Egyébként már tini koromban megfogadtam, ha egyszer Madonna Magyarországon énekel, én biztos, hogy ott leszek a koncertjén. És ez így is történt. Már azon a héten megvettem a jegyeket, amikor elkezdték árusítani, nehogy elfogyjon, hiszen egy ekkora sztár bulijára, akár egy-két hét alatt is elvihetik az orrom elől a belépőket.

A jegyünk a “B” szektorba szólt. Már tavasszal sokszor elképzeltem magamban augusztus 22-ét. Ahogyan ott tombolunk a Madonna számokat hallgatva, és visszaköszön majd a nóták hallatán egy-egy emlék…!

Na, de térjünk vissza a jelenbe. Le a kalappal a szervezők előtt, a Kincsem Park a 100-as busszal az Örs vezér tértől 10 perc alatt megközelíthető volt. Okos gondolat volt a kocsit letenni a P+R parkolóban - mondtam a buszon az unokahúgomnak, aki 14 éves és reméltem, hogy a szülinapjára vásárolt meglepetés Madonna-jeggyel, egy olyan ajándékot adhatok neki, amire egész életében emlékezni fog. (Bárcsak engem vitt volna el a nagynéném tinilány koromban egy szupersztár koncertjére!)

A beléptetés is gördülékenyen ment. Minden ki volt írva, hogy melyik szektorhoz melyik kapun kell bemenni, nem kellett keresgélnünk a nekünk való bejáratot. Hozzá kell tennem, hogy nem tartoztunk azok közé, akik órákkal a meghirdetett kezdés előtt oda mentünk volna a koncert helyszínére, hiszen számoltunk azzal, hogy az előzenekar, aki valójában egy dj volt, biztosan kilencig kitölti az időt. Nyolc óra körül értünk a Kincsem Parkhoz. Találkoztunk néhány ismerőssel, köszöntöttük őket, majd próbáltunk a szektorunkban a színpaddal szemben elhelyezkedni.

Volt is hely, de …! És itt jön az, ami miatt az a bizonyos katarzis élmény, amire tinilány korom óta vártam, az nem úgy sült el, ahogyan én azt reméltem álmaim Madonna koncertjén.

Az lett volna a legkevesebb, hogy az általunk remélt kilenc órás koncertkezdés egy órát csúszott, mert amikor a törékeny, szőke díva 10 órakor megjelent, akkor mindenki, - még az is, aki többször hangoztatta a kétórás várakozás alatt, hogy ezt még Madonna sem engedheti meg magának, hogy a közönségét így cserbenhagyja-, az is azonnal felpattant a versenypálya füvéről, és őrjöngött, tapsolt, ugrált és fütyült.

Számunkra a legbosszantóbb az volt, hogy bár a sors nem szánt meg sem engem, sem az unokahúgomat a hőn áhított 170-175 centis magassággal, de ha meg is szánt volna se láttunk volna semmit a koncertből. És itt jön az érthetetlen része az egésznek, mert azzal tisztában voltunk, hogy a színpad nem lesz közel, és nem fogjuk Madonna sminkjét pásztázni, de azért abban bíztunk, hogy majd azokon az óriás kivetítőkön - amiket már messziről kiszúrtunk, amikor a beléptünk Kincsem Parkba – azon majd a koncert pillanatait végigkövethetjük. Hát nem teljesen így történt. Ugyanis ezeket a monstrumokat - ahogyan ez néhány fotón látszik, – hol egy óriás oszlop takarja ki, hol pedig egy fehér lepel.

Azért azt tapasztaltuk, hogy Madonna kitett magáért, és azt a két órát, azt becsülettel végigtáncolta és énekelte. Ahogyan az unokahúgom mondta: “Tudod mi a furi, hogy tök tisztán énekel!”

És tényleg, mi azért tomboltunk és nem hagytuk, hogy a jó hangulatunkat elrontsa a 11 órakor érkező égi áldás, mely szakadó eső formájában bőrig áztatott minket! Itt azért az meg kell jegyeznem, hogy úgy tudom, hogy egy valamit magára adó koncertszervező, eső esetén, egyszer használatos esőkabáttal el szokta halmozni a koncert helyszínén a rajongókat. Mi ilyesmit nem tapasztaltunk Madonna budapesti buliján.

Ui: Kedves Luise Ciccone! Azért, ha máskor visszatapsol a közönség, illik visszajönni, legalább egy szám erejéig. Még akkor is, ha az utolsó nótánál elmondtad, hogy ez az végső lehetőségünk, hogy veled énekeljünk...


Forrás: hirado.hu/KR


Budapest - Híradó

Ötvenezer ember előtt adott frenetikus koncertet Madonna szombat este a budapesti Kincsem Parkban. Az énekesnő koncertje több mint egy órát késett, a fellépés felénél pedig hirtelen jött zápor áztatta el a nézőket. Madonna szombat délután nem sokkal öt óra előtt érkezett meg magánrepülőgépével Ferihegyre. Onnan rögtön a koncert helyszínére ment rendőri felvezetéssel, majd hangpróbát tartott: ennek végét az elsőként a nézőtérre érők még elcsípték.

Kapunyitáskor már több ezren verődtek össze a Kincsem Parknál, de az eredetileg meghirdetett fél hatos időpont helyett csak este 6 után lehetett bemenni a koncertre. A bemelegítést Paul Oakenfoldra bízták: a híres lemezlovas többek közt lejátszotta Madonna legújabb dalát, a "Celebration"-t, amelynek a dj a társszerzője.A popkirálynőnek este 9-kor kellett volna kezdenie, de a szervezők csúszásgátló anyaggal fedték be a színpadot, emiatt Madonna sokat késett, és csak valamivel 10 óra előtt kezdett legutóbbi albumának egyik dalával, a "Candy Shop"-pal.

Az énekesnő mögött három hatalmas kivetítő, és a kifutó végén a magasból többször leereszkedő, henger alakú, két óriási LED-fal adta a lenyűgöző vizuális élményt. A kétórás koncerten sorra jöttek a slágerek, a "Vogue"-tól kezdve a "Music"-on át a "Give It To Me"-ig.Az Evita című musical-filmből ismert "You Must Love Me" közben több százan tartottak fel olyan papírdarabokat, amelyeken a magyar rajongók szeretetüktől biztosították Madonnát. Az énekesnő többször megénekeltette a közönséget.A koncerten megemlékeztek a nemrég elhunyt Michael Jackson-ról is: egy imitátor táncolt úgy, mint a popkirály, Madonna pedig emlékeztetett arra, hogy "a világ elvesztette legnagyobb előadóművészét."

A koncert felénél zuhogni kezdett az eső, de ez nem befolyásolta a fellépést, amely nem sokkal éjfél után ért véget. Egyes hírek szerint Madonna a budapesti koncert után rögtön elrepült Budapestről. Következő fellépése augusztus 24-én lesz Belgrádban.

Forrás: hirado.hu/fh

Budapest - Blikk

Íme néhány cikk a teljesség igénye nélkül a budapesti fellépésről a magyar sajtóból.



BUDAPEST – Alig néhány órával koncertje előtt landolt tegnap Madonna gépe a Ferihegyi repülőtéren, és a meghirdetett nyolc óra helyett tízkor kezdte koncertjét tegnap a Kincsem Parkban.
Az énekesnő magánrepülővel érkezett Angliából, 13 fős stábja kíséretében. A repülőtéren csak néhány érdeklődő várta, a biztonsági főnök azonban őket is túl veszélyesnek ítélhette, ugyanis egy négy autóból álló konvojjal behajtottak a gépig, és Madonnát a hátsó kijáraton vitték ki. Az énekesnőt rendőri kísérettel vezették be a fővárosba. Városnézésre nem is nagyon szánt időt: a reptérről útja szinte azonnal a koncert helyszínére vezetett.
Bár a Gresham szállodában fenntartottak neki egy szobát, úgy tudjuk, Madonna nem vette igénybe a lehetőséget. Főhadiszállása a kelet-európai turné alatt Bécsben lesz. A Kincsem Park bejára ta előtt a legelszántabbak már csaknem egy napja ott ácsorogtak, hogy a lehető legjobb helyet fogják ki maguknak. Madonna fellépése lapzártánk után kezdődött, a több tízezer ember azonban, aki jegyet vett, már előre biztos volt benne: ezúttal sem kell majd csalódniuk.

Madonna 8 alkalommal öltözött át, és új, Hard Candy albumáról is előadott dalokat. A koncertet 300 ló és 50 állatápoló is végighallgatta, utóbbiak a Kincsem Park patásait nyugtatgatták. Gyógyszert csak akkor adtak a versenyparipáknak, ha nagyon zavarta őket a zene.

Kordos Szabolcs

2009. augusztus 22., szombat

Jegyosztás Budapesten!

A tegnap esti Karma-ban eltöltött vacsorája után ma Guy Oseary a Menza étterembe várja azokat akik még nem rendelkeznek belépővel. Te is nyomon követheted Guy bejegyzéseit a Twitteren!

0 nap - és eljött!

És elérkezett a nagy nap amire kis hazánknak 25 évet kellet várnia! Ünnepeljünk együtt!

1 nap

2 nap



3 nap

Related Posts with Thumbnails